Rukomet

Remi "kauboja" sa Austrijom

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Manhajmu protiv Austrije odigrala 28:28 (14:12).

Iako je Hrvatska uraganski krenula u susret i povela sa 5:1, pokazalo se kako je Austrija vrlo težak protivnik. Sredinom drugog poluvremena Austrijanci su uspjeli čak i povesti sa 19:18, ali izabranici Gorana Perkovca ipak su uspjeli preokrenuti i golom Filipa Glavaša stigli i do 28:25 četiri minute prije kraja.

Ali, u samoj završnici ekipa poznata kao "kauboji" je odigrala loše u napadu, izgubila dvije nepotrebne lopte pa je Austrija uspjela spasiti bod.

Mario Šoštarić sa šest i Veron Načinović s pet golova bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok je Mikola Bilik sa sedam pogodaka predvodio Austriju.

U prvom nedjeljnom susretu ove grupe Španija je savladala Rumuniju sa 36:24.

Nakon dva kola Hrvatska je na vrhu grupe s tri boda koliko ima i druga Austrija, dok je Španija treća s dva boda, a na dnu je Rumunija bez bodova.

Hrvatska će u 3. kolu u utorak od 18 sati igrati protiv Rumunije, dok će Austrija i Španija igrati od 20.30.