Rukomet

Sjajni Karabatić donio Francuskoj bronzu

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila treće mjesto na EP u Hrvatskoj, pošto je u meču za bronzu pobijedila Dansku sa 32:29.

Sjajnu utakmicu odigrao je Nikola Karabatić koji je bio najefikasniji u redovima "trikolora" sa devet golova iz 11 pokušaja.

Aktuelni svjetski šampion susreo se sa olimpijskim prvakom i poslije 60 minuta pobjeda im je zasluženo pripala.

Francuska je poslije slabog rezultata u Poljskoj, kada su bili tek peti, uspjela da osvoji medalju.

Danska je sredinom prvog poluvremena imala minimalnu prednost, međutim pred kraj tridesetominutnog perioda Francuzi su preuzeli inicijativu (17:14).

U drugom poluvremenu Danska nije uspjela niti jednom da ugrozi bronzu Francuskoj, koja će se kući vratiti sa odličjem.

Pored Karabatića po pet golova postigli su Sorijando, Abalo i Mae, dok je četiri ubacio Port. Kod Danaca Lindberg je bio najefikasniji sa 12 golova, dok je podbacio Mikel Hansen koji je iz igre šutirao tek 2/7.

Finale je na programu od 20.30 kada se sastaju Španija i Švedska.