Rukomet

"Skauti" čuvajuprvu poziciju

Rukometaši Izviđača iz Ljubuškog ostvarili su važnu pobjedu u 23. kolu Premijer lige BiH.

"Skauti" su napravili vjerovatno ključni korak ka osvajanju prvog mjesta. Mladi sastav trenera Zdenka Grbavca slavio je u Prijedoru sa 33:32, te tako tri kola prije kraja zadržao četiri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca Vogošću, koja je upisala i 11. pobjedu u nizu.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrali su "skauti", te prvi put ove sezone nanijeli Prijedoru domaći poraz. Iako su domaćini dominirali u prvom poluvremenu, u nastavku su Ljubušaci napravili preokret i od 15:18 u 39. minuti stigli do vodstva 22:21. Pitanje pobjednika lider prvenstva riješio je serijom 4:0 nakon što su domaći uspjeli izjednačiti na 28:28. Fenomenalan u dresu Izviđača bio je Josip Ereš sa 11 golova, dok je Ante Pavlak dodao sedam. Na drugoj strani deset golova Dejan Unčanina nije bilo dovoljno za povoljniji rezultat Prijedora.

Vogošćani su u 23. kolu slavili na domaćem parketu protiv tuzlanske Sloboda Solane sa 35:32. Ovim trijumfom Vogošća je zadržala samo teoretske šanse da skine Izviđač sa prvog mjesta. Naime, "skautima" je za ovjeru liderske pozicije potrebno još šest bodova, a u naredna dva kola dočekuju "fenjeraša" Lokomotivu i potom Zrinjski.

Rezultati 23. kola: Lokomotiva - Zrinjski 28:46, Prijedor - Izviđač 32:33, Čelik - Bosna Visoko 41:34, Gradačac - Krivaja 32:27, Bosna - Gračanica 24:24, Vogošća - Sloboda Solana 35:32, Konjuh - Derventa 23:24.

Poredak: Izviđač 55 bodova, Vogošća 51, Čelik 50, Derventa 47, Prijedor 43, Bosna (S) 37, Konjuh, Sloboda Solana po 31, Gračanica 28, Bosna (V), Zrinjski po 26, Gradačac 23, Krivaja 22, Lokomotiva 3.