Srbija nastavila seriju poraza, Hrvatska bolja na startu EP

Rukometaši Srbije poraženi su na startu Evropskog prvenstva od Hrvatske rezultatom 32:22 (14:9).

U prepunoj splitskoj Spaladium Areni Hrvatska je kao domaćin šampionata starog kontinenta opravdala ulogu favorita te u je u drugoj utakmici prvog kola grupe A pokazala više od izabranika Jovice Cvetkovića.

Već u prvom poluvremenu izabranici Line Červara imali su pet golova prednosti, na odmor se otišlo rezultatom 14:9 za "kauboje". U nastavku su domaćini održavali prednost i sigurno priveli utakmicu kraju upisavši tako dva boda na startu EP.

Srpskim rukometašima ovo je šesti uzastopni poraz. Na pripremama za EURO gubili su utakmice od Švajcarske, Rumunije, Makedonije, te dva puta od Slovenije.

Srbija će narednu utakmicu na šampionatu igrati u nedjelju u 18.15 časova protiv Švedske, dok će Hrvatska odmjeriti snage sa Islandom istog dana u 20.30.