Švedska savladala Crnu Goru u borbi za bronzu

Rukometašice Švedske osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su u meču za treće mjesto bile bolje od Crne Gore sa 25:23.

Crnogorke su bile bolje u prvom poluvremenu, u jednom trenutku imale i tri gola prednosti (10:7), da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 12:11 za Crnu Goru.

Rukometašice Švedske su ušle bolje u drugo poluvrijeme i napravile preokret na 15:12. Na osam minuta do kraja, Crnogorke stižu do izjednačenja, ali su Šveđanke golovima Guldenove i Odenove došle do trijumfa.

Najefikasnija igračica u selekciji Švedske bila je Izabel Gulden sa sedam pogodaka, Ida Oden dala je šest, dok je DŽeni Alm postigla četiri gola.

Kod Crnogorki, bolja od ostalih bila je Katarina Bulatović sa osam golova, a po četiri su postigle Јovanka Radičević i Marija Јovanović.

Finalni meč na rasporedu je od 18 časova, a sastaju se Norveška i Španija, javio je RTRS.