''Zmajevi'' ostali praznih ruku protiv Gruzije

Bosna i Hercegovina je u svom posljednjem meču na Evropskom prvenstvu poražena od Gruzije sa 22:19.

Vrhunski je Bosna i Hercegovina otvorila svoj posljednji meč na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj te su nakon 18 minuta imali vođstvo od čak 8:2 protiv Gruzije.

Ali, tada su rukometaši Bosne i Hercegovine doživjeli pomračenje te su ušli u crnu seriju od 6:1 za Gruzine da bi onda poluvrijeme na kraju završilo u egalu, odnosno sa 9:9.

Dugo se u drugom dijelu susreta igralo gol za gol, da bi tri minute pred kraj Bosna i Hercegovina tokom kontranapada umjesto da dođe do pogotka propustila ogromnu šansu jer je golman Gruzije Zurab Cincace presjekao dodavanje te asistirao za ispostaviće se ključnu prednost od dva razlike, piše ‘’MeridianSport’’.

Gruzija je tako na kraju susreta slavila sa konačnim rezultatom od 22:19 te je umjesto Bosne i Hercegovina ostvarila svoj prvu istorijsku pobjedu na Evropskom prvenstvu.