Sportovi na vodi

Sestre Moldovan bronzane na Svjetskom kupu

Srpske kajakašice Nikolina i Olivera Moldovan osvojile su bronzanu medalju u dvosjedu na 500 metara na Svjetskom kupu u češkim Račicama.

Sestre Moldovan do trećeg mjesta stigle su u vremenu od jedan minut, 44 sekundi i 661 stotinki.

Najbrže su bile Ina Hriščun i Anastasilija Todorova iz Ukranije (1:42.550), dok su srebro osvojile Njemice Tina Dice i Franciška Veber (1:42.600).

U jednosjedu na 1000 metara srpski tim imao je dvojicu predstavnika, Marko Tomicević završio je četvrti, sa samo osam hiljaditih dijelova sekunde zaostatka za bronzom, dok je Dejan Pajić zauzeo sedmo mjesto.

Sprski dvosjed na 200 metara Nebojša Gruijć i Marko Novaković zauzeo je petu poziciju, dok su u istoj disciplini, ali na 500 metara, Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek završile kao sedme.