Sportovi na vodi

Stjepanović sedmi na 200 slobodno, Silađi u finalu 50 prsno

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je sedmo mjesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Stjepanović nije uspio da odbrani srebro od prije dvije godine iz Londona, a trku je završio sa vremenom 1:47,00.

Zlato je osvojio Britanac Dankan Skot (1:45,34), srebro Litvanac Danas Rapsus (1:46,07), a bronzu Rus Mihail Dovgaluk (1:46:15).

Čaba Silađi plasirao se u finale u disciplini 50 metara prsno, i to sa ukupno trećim vremenom - 26,99.

Najbrži je bio svjetski rekorder Britanac Adam Piti - 26,23.

Finale je na programu sutra od 16.48 sati.

Anja Crevar je na 200 mješovito oborila državni rekord Srbije (2:14,05), ali nije uspjela da izbori plasman u finale, jer je u ukupnom poretku bila deveta.