Nevjerovatna Olga: Sa ivice ponora do drugog kola Madrida

Sve je ličilo na poraz Olge Danilović u prvom kolu "premijum" turnira u Madridu kada je Klara Burel povela 4:0 u drugom setu i potom stigla do četiri meč lopte, ali tako nije mislila i ljevoruka srpska teniserka.

Malo po malo, Danilovićeva se vratila u meč, spasila prvu meč loptu za Francuskinju pri rezultatu 3:6, 5:6, uvela drugi set u taj-brejk, tamo preživjela još tri meč lopte za rivalku i, potom, zaplesala ka potpunom preokretu i plasmanu u drugu rundu – 3:6, 7:6 (10:8), 6:4 poslije dva sata i 39 minuta borbe u prestonici Španije.

Naredna rivalka 122. teniserki svijeta biće američka teniserka Danijel Kolins, 15. igračica svijeta, piše Sport klub.