Ništa od četvrtfinala za Stevanovićevu

Srpska teniserka Natalija Stevanović nije uspjela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u francuskom Ruanu.

U osmini finala poražena od Poljakinje Magde Linet 6:2, 6:1.

Meč je trajao 68 minuta. Linet je 60. teniserka svijeta, dok je Stevanovićeva 204. na WTA listi.

Ovo je bio drugi međusobni duel srpske i poljske teniserke i drugi trijumf Linet.

Poljakinja je bolje ušla u meč i brzo je stekla prednost od 3:0. Linet je održavala prednost i prvi set je dobila rezultatom 6:2.

Linet je nastavila sa dobrom igrom i u drugom setu, a svojoj rivalki je u ovom dijelu meča prepustila samo jedan gem, piše B92.

Ona će u četvrtfinalu igrati sa pobjednicom meča između Ruskinje Anastasije Pavljučenkove i Nizozemke Aranče Rus.

WTA turnir u Ruanu se igra za nagradni fond od 232.244 evra.