Treći najstariji šampion po prvi put u istoriji ATP-a

Njemački teniser Jan Lenard Štruf pobijedio je Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3, i tako došao do svoje prve titule u karijeri u Minhenu.

Nijemac, koji je inače bio četvrti nosilac na ovom turniru, ušao je u finale sa skorom 0-3 kada se radi o mečevima za titulu, ali nije pokazivao znake nervoze pred svojim domaćim navijačima na putu ka trijumfu za 79 minuta.

Ključni trenuci u pobjedi iskusnog Nijemca nastupili su u prvom setu, kada se suočio sa dvije set lopte na sopstveni servis pri 4-5, 15/40, a zatim još jedan na 40/Ad. Od tog momenta i velikog bijega sa ivice ponora je domaćin osvojio 11 poena u nizu i odveo set na svoju stranu.

Ono što je interesantno, sa 33 godine i 11 mjeseci, Štruf je postao treći najstariji šampion po prvi put od osnivanja ATP tura 1990 godine.

Ovo Janu nije prvo finale u Minhenu, jedno je igrao i 2021. kada ipak nije uspio da napravi odlučujući korak kao danas.

Štruf će se u ponedjeljak popeti za četiri mjesta te će zauzimati 24. mjesto na ATP rang listi i nalaziće se samo tri mjesta manje od svog najboljeg plasmana u karijeri.