Zimski sportovi

Lindzi Von karijeru okončala osvajanjem bronzane medalje

​Američka skijašica Lindzi Von na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju osvojila je bronzanu medalju u spustu, a ovo joj je bila ujedno i posljednja trka u profesionalnoj karijeri.

Takmičenje je održano u Areu, u Švedskoj, a prvo mjesto je pripalo Slovenki Ilki Štuhec, koja se spustila za 1:01:74, čime je odbranila titulu prvakinje u spustu.

Von, koja se na okončanje karijere odlučila nakon niza povreda, kroz cilj je prošla u vremenu od 1:02.23.

Tridesetčetverogodišnja skijašica, jedna je od najuspješnijih kada je riječ o aplskom skijanju. Do sada je na svjetskim prvenstvima osvojila osam medalja, od čega dvije zlatne, tri srebrene i tri bronzane.

Von je osvojila i tri olimpijske medalje, od toga zlato i bronzu u Vancouveru 2010., i bronzu u Pjongčangu 2018.

Amerikanka je do sada pobijedila 82 puta u trkama svjetskog kupa, a osvojila je i 20 kristalnih globusa. Fenomenalna skijašica nije uspjela oboriti rekord Šveđanina Ingemara Stenmarka koji je ostvario 86 pobjeda.