Moto sport

Nalbandijan vozio reli, pa se slupao

David Nalbandijan, bivši argentinski teniser, okušao se na trci Svjetskog reli prvenstva, koja je proteklog vikenda vožena u Argentini, ali njegov nastup nije protekao uspješno.

Svojevremeno treći teniser svijeta, finalista Vimbldona i pobjednik završnog mastersa izletio je sa staze svojim ševroleom i razbio ga. Na sreću, on i suvozač prošli su bez povreda.

Nalbandijan se povukao iz teniskog svijeta prije gotovo dvije godine, nakon što je većinu 2013. propustio zbog operacije desnog ramena. Još dok je aktivno igrao tenis, u slobodno vrijeme vozio je reli trke, a nakon penzionisanja samo je nastavio sa svojom strašću.

Argentinac je u karijeri osvojio 11 titula, a igrao je u polufinalima svih grend slemova. Kao junior osvojio je US open 1998. godine, a slavio je i na Vimbldonu godinu dana kasnije, ali u parovima.