SARAJEVO - Mladen Ivanić, član Predsjedništva BiH iz RS, odgovorio je Miloradu Dodiku, predsjedniku RS koji je danas zatražio njegovu ostavku i ostavke svih predstavnika RS u Parlamentu BiH.
Dodik je kazao da je uslov za njegovu ostavku i Ivanićeva ostavka.
"Nemam ja nikakvih poruka Dodiku. On neka se bavi sobom. Ja radim svoj posao i na način na koji su mi ljudi dali povjerenje. Radim ga vrlo odgovorno i po interese svih građana RS i to nemam namjeru da mijenjam".
Ivanić kaže da kad bih podnio ostavku, novi član Predsjedništva BiH bi se birao u Parlamentu.
- To znači da bi najvjerovatnije umjesto mene došao Mladen Bosić", kazao je Ivanić. On je dodao da, ukoliko Dodik misli ozbiljno, nekad sa svojim prijateljima iz Federacije da pokrene tu inicijativu.