Aguero kao Levandovski, Lester ne staje

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Njukasl sa 6:1, iako su gosti vodili sve do 45. minuta golom Aleksandra Mitrovića.

Srpski napadač postigao je u 18. minutu svoj prvenac u Premijer ligi, ali u nastavku meča Serihio Aguero je sa pet golova razbio gostujući tim.

Odlučujući je bio gol Argentinca u 42. minutu, u samom finišu prvog dela, kojim je Siti izjednačio. U nastavku je bivši napadač Atletika ušao u seriju, bio je strelac u 49, 50, 60. i 62. minutu, a strelac šestog gola bio je Kevin De Brujne. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč.

Ovom pobedom Siti se vratio na čelo tabeli sa 18 bodova, dva više i utakmicom više od Mančester junajteda.

Sa sjajnim izdanjima nastavio je Lester, koji je savladao Norič u gostima sa 2:1 i deli treće mesto na tabeli sa Kristal Palasom sa 15 bodova. Ranijeri je ostavio Mareza na klupi i šokirao sve, ali su Vardi i Šlup doneli pobedu gostima. Jedini strelac za domaćina bio je Mbokani.

Slaven Bilić je sa Vest Hemom izvukao remi protiv Sanderlenda iako je u 22. minutu gubio sa 2:0. Dženkinson i Paje doneli su bod gostima iz Londona u nastavku meča.

Remijem je završen i duel Bornmut – Votford, bilo je 1:1, a Stouk je slavio protiv Aston Vile u Birmingemu sa 1:0.