Augsburg se ne šali

BERLIN - Fudbaleri Augsburga savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Hofenhajma sa 3:1 i novim uspjehom uključili se u borbu za treće mjesto njemačke Bundes lige koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Do dragocjenih bodova u posljednjem meču 18. kola Augsburg je došao odličnom igrom u prvom poluvremenu, kada su pala tri gola.

U nastavku susreta tempo je pao, ali je domaćin umješno čuvao prednost, na kraju je povećao još jednim pogotkom i zasluženo trijumfovao potvrdivši da je najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone.

Srpski napadač u timu domaćina, Nikola Đurđić, pobjedu saigrača odgledao je sa klupe.

Ranije danas Verder je kod kuće u Bremenu osvojio vrijedne bodove u borbi za opstanak savladavši berlinsku Hertu sa 2:0.

• Augsburg - Hofenhajm 3:1 (Altintop 39, Verner 42, Bobadilja 90+3 - Firmino 45)
  • Verder - Herta 2:0 (Di Santo 43, 69)

Odigrano juče: Bajer Leverkuzen - Borusija Dortmund 0:0, Majnc - Paderborn 5:0, Hamburger - Keln 0:2, Frajburg - Ajntraht Frankfurt 4:1, Šalke - Hanover 1:0, Štutgart - Borusija Menhengladbah 0:1.

Odigrano u petak: Volfsburg - Bajern Minhen 4:1.