Bez golova u Astani, Gabala namučila Majnc

U drugom kolu grupne faze Lige Evrope Astana je remizirala sa ekipom Jang Bojsa – 0:0, dok je Majnc u uzbudljivom meču savladao Gabalu – 3:2 (0:1).

Fudbaleri Astane i Jang Bojsa, koji se nalaze u grubi B, sada imaju isti učinak, pošto su u prvom kolu izgubili od Apoela, odnosno od Olimpijakosa.

U drugom meču, koji je odigran u istom terminu (17h), viđeno je čak pet golova. Ekipa Majnca je povela u prvom poluvremenu golom Jošinora Mutoa u 41. minutu, da bi fudbaleri iz Azerbejdžana napravili preokret i poveli sa 2:1 golovima Ruslana Gurbanova iz penala i Sergeja Zenjova u 62. minutu.

Međutim , njemačka ekipa uspjela je da se vrati i za šest minuta je izjednačila golom Džona Kordobe, da bi konačan rezultat postavio 20- godišnji fudbaler Levin Oztunali u 78. minutu (3:2).

Majnc se sada nalazi prvi na tabeli u grupi C, dok je Gabala posljednja bez osvojenog boda.

Bivši fudbaler Partizana Voijislav Stanković odigrao je ceo meč za ekipu Gabale, kao i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović koji je takođe proveo na terenu 90 minuta, u remiju Astane nad švajcarskim klubom.