Dva derbija, u Mostaru i Sarajevu, bez pobjednika

DOBOJ - U derbi utakmicama drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež i Borac su u Mostaru odigrali 1:1, a istim rezultatom završen je i duel između Olimpika i Čelika.

Fudbaleri Slavije odigrali su takođe neriješeno (1:1) u gostima kod ekipe Mladosti Doboj-Kakanj.

Drina je u Zvorniku poražena od Zrinjskog minimalnim rezultatom (1:0). Jedini gol na utakmici postigao je Laštro u 86. minutu utakmice. Dodajmo i to da je Drina od 61. minuta igrala sa igračem više, ali tu prednost nije uspjela rezultatski iskoristiti.

Fudbaleri Rudara poraženi su u Tuzli od ekipe Slobode sa 2.1. Gosti su golovima Ahmetovića i Moranjkića nakon prvih 45 minuta imali 2:0, da bi u 55. minutu utakmice Arežina postavio konačnih 2:1.