Fiorentina slavila na Siciliji

PALERMO - Fudbaleri Fiorentine pobijedili su danas u gostima ekipu Palerma sa 3:2 (2:1) u utakmici 37. kola italijanske Serije A.

Tim Vićenca Montele slavio je golovima Josipa Iličića u 23, Alberta Ðilardina u 33. i Mikela Alonsa u 78, dok su strijelci za Palermo bili Mate Jajalo u 26. i Davide Rigoni u 69. minutu.

Fiorentina se sa nova tri boda vratila na petu poziciju i naredne sezone igraće u Ligi Evrope. Srpski fudbaler Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta za "ljubičaste".

Pobjede su zabilježili još Kaljari i Sasuolo, koji su minimalnim rezultatima na gostovanju bili bolji od Ćezene, odnosno Udinezea.

Kjevo je uspio da u finišu izbori remi protiv Atalante preko Serđa Pelisija, a zanimljiva utakmica viđena je u Parmi, koja je igrala 2:2 sa Veronom.

Rezultati i strijelci:

• Empoli - Sampdorija 1:1 (Pućareli 57. - Eto 90)
  • Kjevo - Atalanta 1:1 (Pelisije 88. - Gomez 48)
  • Ćezena - Kaljari 0:1 (Sau 90)
  • Palermo - Fiorentina 2:3 (Jajalo 26, Rigoni 69. - Iličić 23, Ðilardino 33, Alonso 78)
  • Parma - Verona 2:2 (Noćerino 21, Varela 36. - Toni 42, 80. penal)
  • Udineze - Sasuolo 0:1 (Manjaneni 70)

Večeras:

• Milan - Torino (20.45)

Juče:

• Juventus - Napoli 3:1 (Pereira 13, Sturaro 77, Pepe 90. - David Lopez 50)
  • Ðenova - Inter 3:2 (Pavoleti 24, Lestijen 41, Kučka 89. - Ikardi 19, Palasio 30)