Krupa upisala prvu pobjedu u Premijer ligi

Gosti su slavili na dvije od tri današnje utakmice drugog kola Premijer lige BiH, a fudbaleri Krupe upisali su prvu, istorijsku pobjedu u bh. eliti. Željezničar rutinski protiv Olimpika, remi Viteza i Mladosti.

Za Fudbalski klub Krupa 30. jul 2016. godine biće zlatnim slovima upisan u klupske almanahe.

Tim Slobodana Starčevića na travničkoj "Piroti" slavio je 2:0 protiv Metalegea BSI i tako stigao do prve, istorijske pobjede u bh. eliti.

Krupa je nakon prvih 45 minuta vodila golom Elvira Koljića, a konačni rezultat postavio je Ozren Perić duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Željezničar je golovima Ivana Lendrića u prvom i Matea Bokačinija u nastavku slavio identičnim rezultatom u gostima protiv Olimpika, dok pobjednika nije bilo u duelu Viteza i Mladosti.