Mesi odveo Barsu na vrh tabele

Fudbaleri Barselone pobijedili su Atletiko Madrid sa 2:1, u utakmici 24. kola Primere.

’Blaugrani’ su ovim trijumfom prvi na tabeli sa 54 bodova, ali imaju dvije utakmice više od Real Madrida, dok je Atletiko Madrid ostao na četvrtoj poziciji.

Madriđani su bili bolji rival u prvom poluvremenu, imali više prilika, dok su Katalonci pijre svega sjajnim odbranama Ter Stegena sačuvali svoj gol.

Barselona je 15 minuta prije isteka prvog dijela meča bila u najboljoj prilici, Luis Sures je postigao pogodak, ali se on prethodno našao u duelu sa golmanom, pa je gol poništen.

Lionel Mesi i Antoan Grizman su najozbiljnije priprijetili, ali su njihove pokušaje branili sjajni golmani, Ter Stegen i Oblak, koji su obilježili prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu Barselona je bila bolja na terenu, odmah na početku Suares je imao odličnu priliku, najbolju do tada, ali je njegov udarac završio pored gola.

Katalonci su do vođstva došli u 64. minutu, poslije duge akcije, Suares se odlično zagradio poslije jednog odbitka i šutirao ka golu, lopta je došla do Rafinje koji pogađa drugi ugao za 0:1.

Dijego Simeone je reagovao izmjenom, Fernando Tores je zamijenio Karaska i krenuo u još veću ofanzivu.

Samo šest minuta kasnije, Godin postiže gol za izjednačenje, da bi Lionel Mesi rešio pitanje pobjednika u 86.

Poslije gužve, Andre Gomeš je centrirao sa desne strane, a Argentinac iz drugog pokušaja savladao Oblaka za 1:2.