Mladost iz Doboj Kaknja novi premijerligaš

SARAJEVO - Fudbaleri Mladosti iz Doboj Kaknja novi su premijerligaši BiH.

Mladost je u derbi utakmici posljednjeg, 30. kola Prve lige Federacije BiH pobijedila GOŠK sa 2:1 i preuzela prvo mjesto na tabeli od ekipe iz Gabele, koja je uoči posljednje kola imala bod prednosti.

GOŠK je poveo u 15. minutu golom Igora Aničića. Izjednačio je Haris Dilaver u 23. minutu, a isti igrač je donio pobjedu svom timu u sudijskoj nadoknadi.

GOŠK je posljednjih 20 minuta igrao s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Dodig.

Mladost je prvenstvo završila s 19 pobjeda, dva remija i devet poraza i u narednoj sezoni će igrati u elitnom rangu bh. fudbala.

U Premijer ligu BiH plasirao se i prvak RS Rudar iz Prijedora, dok su Ligu napustili Mladost iz Velike Obarske i Zvijezda iz Gradačca.