Na današnji dan RK Borac pokorio Stari kontinent

BANJALUKA - Na današnji dan, prije 41 godinu, Rukometni klub Borac pokorio je Stari kontinent!

Izabranici tadašnjeg trenera Pere Janjića tog 11. aprila 1976. su u finalu Kupa evropskih šampiona, u dvorani Borik, rezultatom 17:15 savladali dansku Fredericiju i prigrlili trofej namijenjen evropskom šampionu.

Epskom duelu prisustvovalo je 5000 gledalaca, koji su čitavih 60 minuta pružali ogromnu podršku Arslanagiću, Popoviću, Rađenoviću, Unčaninu, Karaliću, Selecu... da se popnu na krov Evrope.

Dramatično je bilo sve do posljednjih trenutaka utakmice; pri rezultatu 16:15 za Borac, Andersen je krenuo u kontranapad i našao se oči u oči sa Arsnalagićem, koji je zaustavio njegov šut, da bi u narednom napadu crveno-plavi izborili sedmerac, koji je u pogodak pretvorio Nedeljko Vujinović za veliko evropsko slavlje!

BORAC – FREDERICIJA 17:15 (11:7)

Dvorana: "Borik" u Banjaluci, gledalaca: 5 000, sudije: Herbert Henšel i Peter Henfus (DR Njemačka), sedmerci: Borac 3 (2), Fredericija 3 (2), isključenja: Borac 6, Fredericija 2 minuta.

BORAC: Arslanagić, Selec 2, Rađenović 6, Karalić 2, Bjelić, Vujinović 2 (1), Vukša, Unčanin 2, Popović 1 (1), B. Golić, M. Golić 2, Ravlić. Trener: Pero Janjić.

FREDERICIJA: Jepesen, F. Hansen 3 (1), Hajderman, Nilsen 3 (1), Sorensen 1, Jungland 1, A. Hansen, Andersen 3, Pulsen, Madsen 2, Petersen 2. Trener: Ole Vorm.