Rutinska pobjeda Barselone u gradskom derbiju protiv Espanjola

BARSELONA - Fudbaleri Barselone ostvarili su važan trijumf nad gradskim rivalom Espanjolom rezultatom 2:0.

Gosti u vođstvo dolaze u 17. minutu nakon sjajne akcije koju je u gol na asistenciju Albe pretvorio Nejmar.

Osam minuta kasnije Barselona još jednu prekrasnu akciju pretvara u gol, a strijelac je ovog puta bio Lionel Mesi.

Od 55. minuta gosti su igrali sa deset igrača pošto je isključen Jordi Alba. Barselona je trijumfom ostala na liderskoj poziciji sa 81 bodom, pet više od Reala iz Madrida, koji ima jednu utakmicu manje. Espanjol je sa 42 boda desetoplasirani tim na tabeli Primere, prenosi Klix.