Sarajevo ubjedljivo protiv Veleža

MOSTAR - Fudbaleri Sarajeva na najbolji su način iskoristili kiks Širokog Brijega danas i Željezničara juče, te su sa tri lagana boda protiv Veleža domogli se trećeg mjesta.

Bordo momci su u Mostaru danas slavili sa 3:0, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu.

Mrežu je načeo Harba već u petoj minuti nakon ubačaja iz kornera. Napadi su nastavljeni, a vođstvu je uduplao Okić, koji nije proslavio gol, budući da je pogodio protiv svog bivšeg kluba.

Konačan rezultat meča postavio je kapiten Sarajeva Haris Duljević sjajnim udarcem u 41. minuti.

Fudbaleri Travnika su bili pod imperativom pobjede na gostovanju kod Mladosti, ali je meč završio trijumfom domaćih, čime su svoje šanse za opstanak sveli na minimum.

Mladost se sa druge strane poravnala sa Čelikom, te sada obje ekipe imaju po 39 bodova.

Radnik iz Bijeljine je prekinuo niz od tri ligaška poraza sa 2:0 trijumfom protiv zvorničke Drine. Pogađali su Beširović i Obradović, obojica u drugom poluvremenu.