„Željine" nade remizirale u Ludogorecu

Juniori Željezničara remizirali su 1:1 u gostima protiv ekipe Ludogoreca u okviru kvalifikacija za omladinsku fudbalsku Lige šampiona.

Bh. prvak je poveo u 63. minuti kada je mladi napadač „plavih" Ajdin Mujagic zatresao mrežu bugarskog prvaka. Do kraja su domaći uspjeli doći do poravnanja u 88. minuti preko Martina Minceva.

Sa ovim rezultatom izabranici Omera Joldica stekli su realne šanse da se plasiraju u narednu rundu elitnog takmičenja. Revanš susret između ova dva tima biće odigran 18. oktobra na stadionu „Grbavica".

Inace, pobjednik ovog duela igraće protiv boljeg iz dvomeca Dinamo Bukureš - Lokomotiva Zagreb. U prvom susretu u Rumuniji Zagrepčani su slavili rezultatom 2:0.