Igokea poražena od MZT-a

Košarkaši Igokee poraženi su od ekipe MZT is Skoplja rezultatom 76:61 u devetom kolu ABA lige.

Tim Vlade Јovanovića pretrpio je deveti poraz u takmičenju, dok je makedonski tim došao do svoje treće pobjede, piše RTRS.

Ekipa iz Aleksandrvca je nakon slabijeg uvoda došla do prednsti od tri poena u drugoj minuti (7:4) što je ujedno bila i jedna prednost domaćih do kraja meča. Gosti su u nastavku zaigrali bolje te nakon prve dionice došli do prednosti od sedam poena (20:13).

MZT je držao nivo igre i u nastavku, i krajem druge dionice stiže do 13 poena prednosti (36:23). Igokea do kraja četvrtine smanjuje prednost skopskog tima na 40:29.

Treća dionica nije donijela promjenu situacije na parketu, MZT je čuvao prednost, pa se u posljednju dionicu ulazi pri rezultatu 56:47. Igokea je pokazala puno ni u posljednjoj dionici. U zadnjih pet minuta gubila je i sa 16 razlike (65:49). Gostujuća ekipa je rutinski privela utakmicu kraju za konačnih 76:61.

Najefikasniji u timu MZT-a bio je Stojanovaski sa 20 poena, tri skoka i četiri asistencije. Lučić je upisao 12, a Simonovski i Marinković po 12 poena.

Kod Igokee bolji od ostalih bio je Džons sa 11 poena, tri skoka i pet asistencija,  Dragović i Bunić dodali su po devet poena.

U narednom kolu Igokea će dočekati Cibonu, dok će MZT u Skoplju ugostiti Levski.

U ranije odigranim mečevima Mega Vizura je pobijedila u Novom Mestu ekipu Krke sa 80:72, Solnok je na svom parketu bio bolji od Zadra sa 82:81, dok je Budućnost u Podgorici nadigrala Union Olimpiju sa 76:61.