Teletović postigao 22 poena u pobjedi Netsa protiv Kingsa

PEKING - Košarkaši Bruklin Netsa pobijedili su danas u Pekingu Sakramento Kingse rezultatom 129:117 u pripremnom susretu odigranom uoči početka nove NBA sezone.

Igrač Netsa i kapiten reprezentacije BiH Mirza Teletović postigao je 22 poena, uz 4 skoka i jednu asistenciju. Teletović je šutirao iz igre 7/12.

U prvom poluvremenu utakmice Kingsi su bili bolja ekipa, te se na odmor otišlo pri rezultatu 57:48 za tim iz Sakramenta.

Ipak, Netsi su u drugom poluvremenu zaigrali dosta bolje i doveli utakmicu u rezultatski egal. Imali su i priliku za pobjedu, ali je nisu iskoristili. Regularni tok utakmice završen je rezultatom 112:112.

U produžetku su Netsi pokazali da su bolja ekipa i zasluženo pobijedili, a Teletović je još jednom pokazao da je spreman za narednu sezonu NBA lige.

Najefikasniji igrač u redovima Bruklina bio je Teletović, dok je  Mejson Plumli dodao 18 poena i 5 skokova. U timu Kingsa istakao se Daren Kolison sa 16 poena.