Ostali sportovi

Srbiji 7, a BiH 3 zlata

Džudisti Srbije dominirali su prvog dana Balkanskog prvenstva u džudou, koje se ovog vikenda održava u Trebinju.

Nastupilo je oko 130 takmičara iz Srbije, Crne Gore, Albanije, Turske, Bugarske, Rumunije, Makedonije i BiH, a u subotu u pojedinačnoj konkurenciji najbolji su bili džudisti Srbije, koji su osvojili sedam zlatnih medalja, BiH je uzela tri zlatne medalje, a Rumunija i Turska po dvije. Zlatne medalje za BiH osvojili su Mitar Mrdić (-73 kg), Aleksandra Samardžić (-70 kg) i Selma Sejdinović (-52 kg).

"Presrećan sam što sam ponovo u svom rodnom Trebinju osvojio titulu balkanskog prvaka. Do kraja godine me očekuju brojni turniri u inostranstvu, prije svega svjetski i evropski kupovi, a dobra forma mi daje nadu da bi se i sa nekog od tih takmičenja mogao vratiti sa medaljom", rekao je Mrdić.

Osvajači zlata, žene: -48 kg: Joana Matej (Rumunija), -52 kg: Selma Sejdinović (BiH), -57 kg: Nazlikan Olejer (Turska), 63 kg: Nurkan Jilmaz (Turska), -70 kg: Aleksandra Samardžić (BiH), -78 kg: Jelena Žabić (Srbija), +78 kg: Milica Žabić (Srbija), Muškarci: -60 kg: Denis Jurakić (Srbija), -66 kg: Ilija Ciganović (Srbija), -73 kg: Mitar Mrdić (BiH), -81 kg: Vukašin Kovačević (Srbija), -90 kg: Mateja Luka Glušac (Srbija), -100 kg: Slobodan Đorda (Srbija), +100 kg: Vladut Simionesku (Rumunija).