Ostali sportovi

Srpkinje "zakucale" Holanđanke za evropski tron

Odbojkašice Srbije osvojile su zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu pobjedom nad Holandijom u četiri seta.

Srpkinje su bile bolje od Holanđanki rezultatom 25:20, 25:22, 18:25 i 25:18.

Dvije selekcije su već igrale međusobnom na ovom turniru, Srbija je slavila u drugom kolu grupne faze sa 3-0 (29:27, 25:17, 25:23).

Izabranice Zorana Terzića su do titule u Azerbejdžanu stigle bez ijednog poraza, Holandiju su savladali dva puta, a "padale" su još Češka, Belgija, Bjelorusija i Turska.

Srpkinje su odigrale fantastično u finalu, prva dva seta su dobile poslije preokreta, prvi su preokrenule nakon 14:16, a drugi nakon što su ispustile 5:1.

U ovom periodu meča dominirala je Tijana Bošković osvojivši 19 poena, 11 u drugom setu. U trećem je uslijedio očekivan pad, Holanđankama je poraslo samopouzdanje pa ubjedljivo stižu do 2:1, ali to nije pokolebalo srpske odbojkašice.

Nošene tandemom Bošković-Mihajlović Srpkinje stižu do 8:5, a kada se razigrala i Maleševićeva, Srpkinje "bježe" na 16:11. To se ispostavilo kao nedostižna prednost.

Meč je u potpunosti obilježila Boškovićeva sa 29 poena, 15 je osvojila Mihajlovićeva, a 12 dodala Veljkovićeva. S druge strane, najefikasnija je bila Ivon Belijen sa 13.

Bronzanu medalju na 30. EP osvojila je Turska, pobedom nad domaćinom Azerbejdžanom sa 3-1.

Ovo je Srbiji drugo evropsko zlato, a prethodno je osvojeno 2011. godine.

Srpkinje su tako prekinule niz Holandije od tri pobjede, a posljednju su ostvarile sa 3-2 u grupnoj fazi na Olimpijskim igrama.

Bronzanu medalju na 30. EP osvojila je Turska, pobjedom nad domaćinom Azerbejdžanom sa 3-1.