Francuzi savladali Švedsku za polufinale

Nakon velike i teške borbe u sjajnoj utakmici Francuska je uspjela pobijediti odličnu Švedsku s 33:30 i izborila je polufinale Svjetskog prvenstva.

Francuska nije počela najbolje. Fabregas i Mahe bili su jedini raspoloženi za igru i Švedska je poslije prvog poluvremena vodila 16:15.

U nastavku domaćin je dao gas i na krilima sjajnih Mahea i Remilija, uz niz ključnih obrana Omeyerove zamjene Vincenta Gerarda te uz pomoć Narcissea i Karabatića uspio je u samoj završnici susreta slomiti upornu i žilavu Švedsku i slaviti prolaz u polufinale.

Šveđani su mučili Francuze sve do 48. minute u kojoj su vodili 26:25. Ali, tada je uslijedilo razdoblje od šest minuta u kojima je Francuska serijom 4-0 stvorila tri pogotka prednosti, koju su uspjeli zadržati do kraja utakmice.

Kentin Mahe je s devet pogodaka i realizacijom sedmeraca 7/7 bio najbolji strijelac pobjedničke reprezentacije. Remili je postigao šest, a Fabregas pet pogodaka. Gottfridsson je sa sedam golova predvodio strijelce Švedske.

Francuska čeka boljeg iz dvoboja Slovenija - Katar koji počinje u 20:45.