Partizan preokretom dobio derbi protiv Crvene zvezde

BEOGRAD - Rukometaši Partizana savladali su večeras ekipu gradskog rivala Crvene zvezde sa 36:30 (16:14), u derbi utakmici 14. kola Superlige Srbije.

Crno-bijeli su se revanširali vječitom rivalu za poraz u prvom dijelu sezone i izborili sedmu, možda odlučujuću pobjedu u borbi za plej-of, nanijevši crveno-bijelima šesti poraz.

U dvorani na Banjici odigrana je zanimljiva i uzbudljiva utakmica. Crvena zvezda je počela odlično, stekla u jednom trenutku i šest golova prednosti (13:7), ali je Partizan strpljivo gradio igru kojom je napravio preokret već do poluvremena.

Izabranici Nenada Maksića i u nastavku su djelovali staloženo i kompaktno, mnogo sigurnije od ekipe Nenada Peruničića, pa su potpuno zasluženo izborili značajan trijumf.

Crno-bijele su do uspjeha predvodili Mršulja sa devet, Sretenović sa osam i Radojković sa šest golova, dok je u Crvenoj zvezdi najefikasniji bio Matičić sa 10 pogodaka.