Rukometaši Njemačke prvaci Evrope

KRAKOV - Muška rukometna reprezentacija Njemačke je šampion Evrope. U večerašnjoj finalnoj utakmici, igranoj u poljskom Krakovu, Nijemci su pobijedili Španiju rezultatom 24:17 i na taj način po drugi put uspjeli da stignu do titule najboljeg na Starom kontinentu.

Kontrolisali su meč cijelim tokom, pa su poslije prvih 30 minuta imali prednost od 10:6. I u drugom poluvremenu nisu ispuštali konce igre iz ruku. Naprotiv, bili su još bolji i zasluženo slavili sa 7 pogodaka razlike.

Najefikasniji igrač finala bio je član pobjedničkog tima Kai Hafner sa sedam golova iz 10 pokušaja, odnosno sa učinkom od 70 odsto.