Cicipas rastužio Ameriku i prvi veliki šok u kalifornijskoj pustinji

Grčki teniser Stefanos Cicipas bez mnogo muke plasirao se u osminu finala mastersa u Indijan Velsu.

Jedanaesti igrač svijeta rastužio je domaću publiku i u 3. kolu eliminisao je Amerikanca Frensisa Tijafoa u dva seta – 6:3, 6:3 za sat i 19 minuta igre.

Cicipas je poslije dva uzastopna poraza upisao peti trijumf protiv 18. tenisera na ATP listi i sada vodi sa 5-3.

Njegov sljedeći rival biće Jirži Lehečka koji je iznenadio petog igrača svijeta Andreja Rubljova – 6:4, 6:4.

Sjajno je Grk odigrao veći dio prvog seta i uz dva brejka je ekspresno došao do prednosti 5:1. Servirao je Stefanos za vođstvo od 1-0 u setovima, mežutim, Tijafo je uspjeo da vrati jedan brejk i za desetak minuta produži taj dio meča.

Grk je u trećem gemu drugog seta iskristio prvu od tri vezane brejk lopte i napravio ključan korak ka pobjedi u kalifornijskoj pustinji. Istina, domaći teniser u sljedećem, maratonskom, gemu nije iskoristio šansu da napravi ribrejk. Tijafo je i u osmom gemu ima dve brejk šanse koje nije iskoristio i kazna je odmah uslijedila.

Cicipas je u velikom stilu završio meč oduzevši još jednom servis rivalu.

Cicipas je prošle godine eliminisan u drugom kolu Indijan Velsa, a najbolji rezultat ostvario je 2021. plasmanom u četvrtfinale.

Mađar Fabijan Marožan je do mjesta među 16 najboljih došao trijumfom protiv Tijaga Sejbot Vilda 6:2, 6:2.

Njegov naredni protivnik biće Španac Karlos Alkaraz koji dosta rutinski savladao Ože-Alijasima. Biće ovo dobra prilika za drugog tenisera svijeta da osveti prošlogodišnji šokantni poraz od Mađara na turniru u Rimu.