Đoković u finalu

DUBAI - Najbolji teniser svijeta Novak Đoković i Rodžer Federer boriće se za titulu pobjednika ATP turnira serije 500 u Dubaiju.

Đoković je u petak u polufinalu sa 6:0, 5:7, 6:4 porazio Tomaša Berdiha i u nedjelju od 16 časova boriće se za svoju 50. ATP titulu.

Nole je odlično igrao u prvom setu i za samo 23 minute ga riješio u svoju korist. U drugom je igra bila izjednačena, ali je finišu pripao Čehu. U odlučujućem trećem setu Novak je napravio brejk, koji je sačuvao od kraja meča.

Federer je deklasirao je Bornu Ćorića sa 6:2, 6:1. Mladi hrvatski teniser je sve prijatno iznenadio kada je u četvrfinalu izbacio Endija Marija, ali protiv Federera nije mogao. Poslije pobjede nad Ćorićem, Rodžera Federera pitali su šta misli o tome što 18-godišnjeg Hrvata porede sa Đokovićem.

"Ne, nemojte to da mu radite, ne pravite od njega sljedećeg Novaka", rekao je Federer, koji ima priliku da osvoji 84. titulu u karijeri. Biće to Federerovo deveto finale u Dubaiju, a dosad je osvojio šest titula.