Džumhur poražen od Federera

U 1. kolu Vimbldona bh. teniser Damir Džumhur nije imao mnogo šanse pored sedmerostrukog šampiona Rodžera Federera.

Legendarni Federer je na centralnom terenu slavio u tri seta sa 6:1, 6:3, 6:3, javlja SCsport.ba.

Prvi set Federer je završio za samo 18 minuta, pa je sa dva brza brejka i sigurnim servis gemovima sa 6:1 lako došao do prednosti. Džumhur je zaigrao nešto bolje u drugom setu, bilo je 3:3, ali je Federer u sedmom gemu napravio novi brjk, a potom i još jedan te je drugi set dobio sa 6:3.

Kako su protekla prva dva, tako je okončan i treći set. Federer je napravio novi brejk u četvrtom gemu i poveo je sa 3:1, te je do kraja zadržao stečenu prednost i završio je posao za nešto više od sat vremena igre.