Lajović u taj-brejkovima ispustio Karlovića

ISTANBUL - Dušan Lajović nije uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u Istanbulu, pošto je poražen od Ive Karlovića u dva seta - 7:6, 7:6.

Meč između Srbina i Hrvata trajao je 110 minuta, nije viđen nijedan brejk za to vrijeme, a Karlović je na kraju uspio da u taj-brejkovima prelomi susret u svoju korist.

U prvom dijelu okršaja viđeno je nešto više uzbuđenja, a Lajović svakako ima za čime da žali jer nije iskoristio tri set lopte. S druge strane, Karlović takođe nije bio uspješan u prva tri pokušaja, ali jeste u četvrtom - 13:11.

Imao je Dušan i u drugom 13. gemu priliku da se rezultatski vrati u meč, a ovoga puta nije iskoristio dvije šanse da stigne do seta, pa je kazna ubrzo stigla - za konačni trijumf Karlovića.

Karlović će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika duela Španca Marsela Granoljersa i Hjona Čanga iz Južne Koreje.