Novak se nije rukovao sa brazilskim sudijom

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije se rukovao sa sudijom Karlosom Bernardesom na kraju meča sa Dominikom Timom.

Đoković je završio učešće na Mastersu u Monte Karlu u trećem kolu porazom od Dominika Tima poslije velike borbe u tri seta – 6:7 (2-7), 6:2, 6:3.

Novak se po okončanju susreta pozdravio sa rivalom, ali ne i sa sudijom iz Brazila, pa se spekuliše da je to zbog detalja iz sredine drugog seta.

U pauzi između gemova kod rezultata 3:2 arbitar je srpskom igraču rekao da pripazi na vrijeme između poena, zbog čega je on imao mnogo kraću pripremu između servisa. U prosjeku je servirao 16 sekundi poslije završetka prethodnog poena, za razliku od 25 sekundi koliki mu je bio prosjek tokom čitavog meča.

Tada je doživio prvi brejk u drugom setu, poslije čega je Tim izjednačio, a onda i kompletirao preokret.

Na ovaj način je produbljen "sukob" između Đokovića i Bernardesa koji je počeo prije nekoliko godina, a koji je intenziviran 2016. godine, kada Novak nije bio zadovoljan nekim njegovim odlukama tokom mečeva.

Takođe, na Karlosa se svojevremeno žalio i Rafael Nadal, čak traživši izuzeće Bernardesa na svojim mečevima.