Siner rutinski sa Australijancem, za polufinale sa Mahačom

Janik Siner se bez problema plasirao među osam najboljih na Mastersu u Majamiju.

Italijan, drugo nosilac turnira, bio je bolji od Australijanca Kristofera O'Konela, 6:4, 6:3.

Janiku je za pobjedu bilo neophodno 103 minuta na terenu, a tokom meča protivniku je tri puta oduzeo servis i jednom je prretrpjeo brejk.

I to na samom početku meča, dok je bio nedovoljno zagrijan, O'Konel je to iskoristio i poveo sa 2:0.

Međutim, šampionu Australijan opena nije mnogo trebalo da se se vrati u ritam, poslije 4:2, vezao je četiri gema i stigao do 6:4 i vođstva u meču.

U drugom setu, Siner je iskorostio prvu priliku koja mu se ukazala, napravio je brejk u drugom gemu i sačuvao tu prednost do kraja meča.

Njega u četvrtfinalu očekuje susret sa Čehom Tomasom Mahačem, on je bio bolji od Italijana Matea Arnaldija, 6:3, 6:3.

Siner i Mahač se do sada nisu sastajali.