Zimski sportovi

Tesa Vorli zlatna u veleslalomu

Francuskinja Tesa Vorli po drugi je puta u karijeri osvojila naslov svjetske prvakinje u veleslalomu.

Ona je na Svjetskom prvenstvu u skijanju u Sent Moricu slavila sa 34 stotinke ispred druge Amerikanke Mikaele Šifrin, dok je brončana medalja osvojila Italijanka Sofia Gođa sa 74 stotinke slabijim vremenom od Vorli.

Vorli, koja je u šest ovosezonskih veleslaloma tri puta pobijedila i tri puta bila druga, opravdala je status favorita i naslovu iz Šladminga otprije četiri godine dodala i ovaj iz Sent Morica.

Za srebrnu Šifrin, dvostruku svjetsku prvakinju u slalomu, ovo je prva medalja u veleslalomu. Trenutno vodeća skijašica u Svjetskom kupu ove je sezone dva puta slavila i dva puta bila druga u toj disciplini.

Braniteljica naslova, Austrijanka Ana Veit završila je trku na tek 22. mjestu s 3.16 sekundi slabijim vremenom od Vorli.