Albanci preokretom do pobjede protiv Jermenije

ELBASAN - Fudbalska reprezentacija Albanije savladala je večeras na domaćem terenu selekciju Jermenije sa 2:1, u utakmici I grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope.

Ovim uspjehom Albanija je preuzela drugo mjesto u grupi i napravila veliki korak ka plasmanu na kontinentalni šampionat sljedeće godine u Francuskoj.

Domaćin je do dragocene pobjede došao nakon preokreta. Jermeni su šokirali navijače u Elbasanu golom Movsesjana već u 4. minutu i bili na dobrom putu da prirede iznenađenje, ali su ispustli tri boda nakon što je defanzivac Hambardzumjan zaradio drugi žuti karton u 70. minutu i morao van terena.

Albanci su iskoristili brojčanu prednost i uz gromoglasnu podršku publike napravili preokret za samo četiri minuta golovima Mavraja i Gašija.

Albanija - Jermenija 2:1 (Mavraj 77, Gaši 81 - Movsesjan 4)

Na tabeli vode Danska i Albanija sa po sedam bodova ispred Portugala sa šest i Srbije i Jermenije sa po jednim bodom.

U drugoj večerašnjoj utakmici I grupe od 20.45 u Lisabonu igraju Portugal i Srbija.