Futsaleri Srbije se plasirali na EP

Reprezentacija Srbije u futsalu plasirala se na Evropsko prvenstvo, pošto je u baražu bila bolja od Češke.

Srbija je u revanšu u Nišu igrala sa Češkom neriješeno 4:4 i prošla dalje pošto je u prvoj utakmici igranoj 12. septembra u Homutovu pobijedila sa 4:3.

Česi su imali 20 šuteva više ka golu od Srbije, čak 22 u okvir, ali je sjajno branio golman "Orlova".

Srbija je povela preko Ramića u desetom minutu, Zaruba poravnava tri minuta kasnije, da bi Rajčević i Pršić donijeli srpskom timu 3:1 do 26.

U roku od pet minuta gosti stižu do novog poravnanja, sa dva pogotka Seidlera, Simić opet vraća "Orlove" u prednost u 34, da bi konačan rezultat u 39. het-trikom postavio Seidler.

Evropsko prvenstvo će se održati od 30. januara do 10. februara sljedeće godine u Sloveniji.