Het-trik Ronalda osigurao bod za Portugal

Reprezentacije Španije i Portugala su nakon nevjerovatnih 90 minuta odigrali nerješeno 3-3.

Utakmica koja je važila za derbi prve faze takmičenja opravdala je od samog početka taj epitet.

Već u četvrtoj minuti špansku mrežu zatresao je Kristijano Ronaldo nakon što je nad njim napravljen prekršaj u šesnaestercu.

Na 1-1 izjednačio je Dijego Kosta u 24 minutu, a prednost Španiji u prvom poluvremenu ovjerio je Ronaldo golom u 44. minutu.

Na početku drugog poluvremena vidjeli smo nešto slabiju igru, a već u 55. minutu Kosta je ponovo zatresao gol Portugala i donio izjednačenje za svoj tim 2-2.

Ovaj pogodak ponovo je digao igru na viši nivo, a prilike su se ređale na obje strane.

Samo tri minuta kasnije, odnosno u 58 minutu, Naćo postiže pogodak i dovodi Španiju u vođstvo od 3-2.

Bod Portugalu donosi Ronaldo u 88. minuti.