Junajted bez Lige šampiona prvi put poslije 19 godina

LIVERPUL - Fudbaleri Mančester Junajteda izgubili su večeras u Liverpulu od Evertona sa 2:0 u meču 35. kola Premijer lige i ostali bez šansi da osvoje mjesto koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Junajted, tri kola prije kraja, ima 13 bodova manje i meč manje od četvrtoplasiranog Arsenala, koji se nalazi na poziciji dovoljnoj za plasman u kvalifikacije za LŠ.

To je prvi put od sezone 1995/1996 da slavni klub sa Old Traforda neće nastupiti u elitnom evropskom takmičenju. U pomenutoj sezoni Junajted je igrao u tadašnjem Kupu UEFA, a kako trenutno igraju, "đavoli" će teško i do mjesta u Ligi Evrope na jesen.

Everton je pitanje pobjednika na današnjem meču riješio već u prvom poluvremenu. U 28. minutu Lejton Bejns je pogodio sa "bijele tačke", a trijumf domaćina potvrdio je Kevin Miraljas u 43. minutu.

Ekipi Dejvida Mojesa, koji je do prošlog leta vodio baš Everton, ovo je drugi poraz od liverpulskog kluba u sezoni.