Mladi "zmajevi" neuspješni u Sloveniji

Mlada fudbalska U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sa 0:3 u Murskoj Soboti od Slovenije u svom petom susretu u okviru grupe H kvalifikacija za EURO 2025.

Nakon prvih 45 minuta igre domaći tim je imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Tio Cipot u 30. i Adrian Zeljković u 37. minuti. U samom finišu prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Sloveniju, ali je Muhamed Šahinović odbranio udarac Svita Sešlara sa bijele tačke.

Bh. tim je u 49. minuti ostao sa deset igrača na terenu jer je Tarik Muharemović zbog prekršaja dobio drugi žuti karton. Gol za konačnih 3:0 postigao je Jošt Pišek u 2' sudijske nadoknade vremena.

Naredni meč u kvalifikacijama reprezentacija Bosne i Hercegovine će odigrati protiv Austrije 6. septembra na domaćem terenu.