Pobjeda Juventusa u Empoliju

EMPOLI - Fudbaleri Juventusa učvrstili su se na prvoj poziciji italijanskog prvenstva, nakon što su danas u gostima savladali Empoli s 3:0, u susretu 7. kola Serije A.

Iako se Empoli dobro branio tokom cijelog prvog poluvremena i prvih dvadeset minuta drugog, odbranbeni bedem domaćeg sastava je kapitulirao u drugom dijelu drugog poluvremena, nakon što su golove za ''Staru damu'' postigli su Paulo Dybala u 65. i Gonzalo Higuain u 67. i 70. minuti susreta.

Za italijanskog velikana od prve minute je igrao veznjak reprezentacije BiH Miralem Pjanić, a zamijenio ga je Stefano Sturaro u 82. minutu.

Juventus je vodeći tim Serije A s 18 bodova, a na drugom mjestu se nalazi Napoli sa 14 bodova i utakmicom manje.