Pobjeda Sarajeva u sjenci prekida u Lukavici, Radnik bolji od Veleža

Fudbaleri Slavije poraženi su od Sarajeva rezultatom 3:2 u okviru 25. kola premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmicu u Lukacivi obilježio je prekid u 65. minutu, pri rezultatu 2:2, kada je grupa domaćih navijača krenula je u obračun sa grupom navijača Sarajeva.

Igrači su se odmah povukli u svlačionice, a susret je nastavljen nakon nekih 30 minuta.

Benko je doveo tim sa "Koševa" u vođstvo golom u četvrtom minutu, na 1:1 je izjednačio Popović sedam minuta kasnije, da bi Radosavljević doveo domaće u vođstvo 15-ak minuta prije kraja prvog poluvremena. Drugo izjednačenje je uslijedilo u 61. minutu kada je pogodio Volkoski, a konačnih Slavija - Sarajevo 2:3 postigao je Stojčev u sudijskoj nadoknadi, prenosi RTRS.

Sarajevo je zahvaljujući današnjoj pobjedi ponovo preuzelo lidersku poziciju na tabeli sa 53 boda, jednim više od Željezničara.

S druge strane, Slavija sada zauzima 11. mjesto sa 26. osvojenih bodova.

Radnik je u Bijeljini savladao Velež sa 1:0, a jedini gol na utakimci postigao je Mašić u 89. minutu.

U toku je susretu Mostaru između Zrinjskog i Mladosti iz Velike Obarske, dok će se od 20 časova sastati Široki Brijeg i Travnik.