Sarajevo poraženo od Rijeke u prijateljskoj utakmici

ČATEŽ - Fudbaleri Sarajeva izgubili su od Rijeke s 3:1, u prijateljskom meču odigranom u sklopu priprema ''bordo'' tima za nastup u drugom pretkolu Lige prvaka.

Nakon što je u prvoj prijateljskoj utakmici u slovenskom Čatežu pobijedio Split s 1:0, aktuelni prvak BiH izgubio je od Rijeke, iako je prvi došao u prednost golom Bojana Puzigaće u 32. minutu.

Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom predstavnika BiH, da bi u drugom poluvremenu Rijeka potpuno preokrenula rezultat u svoju korist golovima Sharbinija (55.), Tomečeka (65.) i Kvržića (79.).

Do kraja priprema u Sloveniji, Sarajevo će 7. jula odigrati  prijateljsku utakmicu protiv ukrajinske Vorskle.