Ostali sportovi

Džudista Toni Miletić osvojio zlatnu medalju na prvenstvu Balkana

KIKINDA - Bosanskohercegovački judo reprezentativac Toni Miletić osvojio je zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu za sportiste do 18 godina u Kikindi (Srbija).

Na takmičenju je učestvovalo 200 najboljih takmičara iz Albanije, Bugarske, Crne Gore, Grčke, Makedonije, Rumunije, Srbije, Turske i Bosne i Hercegovine, a Miletić je osvojio prvo mjesto u kategoriji do 81kg, savladavši protivnike iz Srbije, Rumunije i Turske.

Odlične nastupe takođersu zabilježili Ema Brkanić, Aljoša Perić i Vasilije Vujičić, koji su osvoji druga mjesta, te Anđela Samardžić, Selma Hajro, Vesna Vukoja i Đorđe Govedarica koji su osvojili treća mjesta, saopšteno je iz Judo saveza BiH.

U ukupnom poretku Bosna i Hecegovina je osvojila treća mjesta u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Ovog vikenda je takođe održan jedan od najjačih evropskih kupova za juniore i juniorke, na kojem je bh. reprezentativka Aleksandra Samardžić osvojila treće mjesto i nove bodove za juniorsku svjetsku rang listu.