Ostali sportovi

Karatisti iz Banjaluke uspješni na turniru u Sofiji

Proteklog vikenda u glavnom gradu Bugarske, Sofiji, održana je prva Svjetska liga mladih. Na ovom prestižnom takmičenju su učestvovala četiri takmičara karate klub "Bushido" iz Banjaluke.

Drugog dana takmičenja nastupao je Dejan Janjić u kategoriji kadeti do 63 kg koji je na kraju zauzeo 9. mjesto od 79 takmičara.

Trećeg dana takmičenja nastupali su Anastasija Balać koja je nastupala u kategoriji djevojčice u14 u katama, te zauzela visoko 9 mjesto, a u borbama do 42 kg 7. mjesto.

Marko Berendika, bio je najbolji. Nastupao je u borbama dječaci u14 do 40 kg, te poslije tri efektne pobjede poražen u polu finalu od takmičara iz Azerbejdžana.

Takođe u ovoj kategoriji nastupao je i Nikša Lukić koji je poražen na samom startu.

"Poslije svega možemo reći da smo zadovoljni našim takmičarima koji su pokazali visok nivo karatea, ostaje žal za osvajanjem medalje koja je bila jako blizu", rekao je Draško Milovanović iz kluba "Bushido".

Dodao je da nastavljaju dalje sa radom i spremanjem za Umag i sljedećoj Svjetskoj ligi mladih.